Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieRSSFB
News
Dziś dowiadujemy się o tym, jak mniej więcej będzie przedstawiała się wielkość świata w przeglądarkowej wersji Heroes oraz jak bardzo będzie on zróżnicowany...

Odpalając MM:HO, odkryjemy 6 różnych prowincji, które z kolei będą podzielone na kilka obszarów. Każdy obszar będzie miał swój własny styl graficzny. Zaczynając w lesie, możemy w krótkim czasie skończyć na pustyni. Jako, że taka liczba może się stosunkowo szybko znudzić twórcy zapowiadają dodawanie nowych prowincji z czasem.


Podróżując przez prowincje staniemy naprzeciwko wielu różnych NPCów. Niektórych trzeba będzie pokonać, aby przejść dalej. Inni będą strzegli skarbów i surowców, będziemy mogli zdecydować czy chcemy z nimi walczyć oraz czy nagrody są tego warte. Jeszcze inni będą przyjaźnie nastawieni - będzie można z nimi handlować lub najzwyczajniej przyjmować questy. Przy odrobinie szczęścia będziemy mogli znaleźć ukryte lokacje, które zapewnią na swoiste wzmocnienia lub odnowią naszą manę. Jeśli będziemy chcieli powrócić do poprzednich lokacji to gra zapewni nam też i taką możliwość.


Będziemy mogli przemieszczać się pomiędzy prowincjami, gdy tylko zdobędziemy do nich dostęp. Oznacza to przykładowo podróż naszego bohater Przystani do Nar-Heresh (prowincji, w której grę rozpoczynają Nekromanci) i stoczyć kilka bitew z takimi samymi przeciwnikami co Nekromanci. Nie będzie natomiast możliwe wykonywanie questów w tych prowincjach. Co oznacza, że nie będziemy mieli dostępu do wszystkich obszarów takiej prowincji. Jeśli będziemy chcieli zbadać każdy zakątek Ashanu warto rozważyć rozgrywkę bohaterami pozostałych frakcji (na razie mowa jest o 2, ale w przyszłości będzie to pewnie miało szersze odniesienie).


Jako, że podróże konno zajmują wiele czasu będzie można korzystać z portali rozstawionych po całej prowincji. Portale te będą podzielone na dwa typy:
 • Portale, które prowadzą do innych obszarów prowincji
 • Portale, które prowadzą do innych prowincji
  Dark Dragon
  Wasze komentarze (8)
  1 mar - 15:02

  Farben
  Ta gra jest śliczna, szóstka się chowa :(
  1 mar - 16:18

  AmiDaDeer
  O ile dobrze pamiętam jeszcze dwa lata temu komentarze odnośnie szóstki były podobne - "piątka się chowa". :P
  1 mar - 16:44

  Aayren
  Naprawdę taka śliczna? Jak dla mnie jest po prostu ok. Mieszanie modeli z V, VI i nowych trochę razi w oczy. Chyba już ta z VI bardziej mi się podoba. Wielki plus za zwiększenie wielkości modeli budynków i dodanie ludków krzątających się po okolicy, świat o wiele bardziej realistycznie wygląda.
  1 mar - 16:46

  Warmonger
  Szóstka też mogła się schować, odkąd okazało się, że podłoże jest pozbawione jakiegokolwiek cieniowania i stanowi prostą teksturę :P

  Bardzo podoba mi się styl graficzny HO. Ładny i czytelny, wszystko jest na swoim miejscu, bez zbędnych udziwnień.
  1 mar - 18:49

  Farben
  Chodzi mi tylko i wyłącznie o oprawę graficzną. Największym plusem Heroes 6 jest właśnie jego oprawa audiowizualna. Grafika stoi w niej na bardzo wysokim poziomie, ale styl z HO bardziej mi odpowiada, oczywiście głupie jest ocenianie gry, nawet jej oprawy, na podstawie kilku obrazków, ale wrażenie robią one niesamowite.
  1 mar - 20:02

  Wikist
  Szkoda, że ekran miasta Przystani w HVI nie wygląda tak ładnie jak przystań na tych screenach. W HVI wydaje się niedorobiony i w ogóle zupełnie inaczej wyobrażałem sobie przystań, nie jako miasteczko w promieniach słońca na urwisku porośniętym bujną trawą. Ten opis już bardziej pasowałbym do elfów. Tak więc na przykład ta katedra (chyba) nooo robi wrażenie. :)
  2 mar - 09:55

  Hayven
  Duncan... czyli może nawiązanie do H5? Na innych screenach widziałem też Vittorio... A ten screen prezentuje Falcon's Reach! To to miasto trzeba było zdobyć, żeby wygrać misję "Ostatni Lot Sokołów"!

  Grafika nawet ładna.
  2 mar - 17:56

  Arszonto
  Również podoba mi się ten styl graficzny, tylko tekstury w niektórych miejscach (np. witraże katedry) są niewyraźnie. Czyżby miejsca, na które przeciętny gracz nie zwraca uwagi, były robione "z mniejszym zaangażowaniem" ? ;)
  Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
  © 2003-23 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
  Komnaty Might & Magic Heroes Online. Redakcja, kontakt