Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieRSSFB

FAQ

Każda gra ma swego rodzaju drobiazgi, zawiłości i niuanse. Heroes Online nie stroni pod tym względem od innych tytułów i również posiada mniej lub bardziej skomplikowane zagwostki - czy to od strony technicznej czy też rozgrywki. Poniższe FAQ zawiera wszystkie pytania, które dręczyły graczy podczas rozgrywki.


PŁYNNOŚĆ GRY ORAZ PROBLEMY POWIĄZANE Z POŁĄCZENIEM


 1. Q: Gra mi laguje, wszystko strasznie się tnie, Wam też?

 2. A: Jeżeli większość osób odpowiada "nie", wina leży zapewne po Twojej stronie. Przyczyny mogą być trzy:
  a) Korzystasz z Google Chrome: w takiej sytuacji musisz w nowej zakładce wpisać chrome://plugins, rozwinąć szczegóły, zjechać do wtyczki Adobe Flash Player i wyłączyć bibliotekę pepflashplayer.dll zamieszczoną na podanym screenie: http://prntscr.com/41k3u9 a następnie zrestartować Google Chrome. Użytkownicy Opery borykający się z tym problemem również mogą skorzystać z tego zastosowania, tj. z wyłączenia wbudowanej wtyczki od Flasha.

  b) Masz niezaktualizowany Adobe Flash Player: zaktualizuj go, serio.

  c) Masz za mało pamięci operacyjnej: Heroes Online potrzebuje nieco RAMu jak również miejsca na dysku dla plików tymczasowych, aby płynnie funkcjonować. Możesz temu zaradzić poprzez zwolnienie pamięci RAM i miejsca na dysku oraz zmniejszenie jakości grafiki w ustawieniach gry w prawym górnym rogu ekranu.

 3. Q: Gra się tnie w czasie bitwy, co robić?

 4. A: Prawdopodobnie Twój komputer ma za mało RAMu lub miejsca na dysku. Zmniejsz jakość ustawień graficznych.


 5. Q: Po wejściu do bitwy nie ma żadnych jednostek i nie mogę nic zrobić!

 6. A: Użyj opcji odwrotu w lewym dolnym rogu. Nie stracisz żadnych jednostek, jednak wykorzystane Punkty Akcji zostaną zmarnowane.


 7. Q: W czasie bitwy wyskoczył mi błąd o kodzie #20! Co robić?

 8. A: Najprawdopodobniej jest to powiązane z serwerem nieprawidłowo odczytującym Twoje dane konta jak również dane bitwy, gdyż to tam najczęściej dochodzi do tego błędu. (prosiłbym o potwierdzenie ze strony technicznej, gdyż nie wiem, ile mam w tym racji). Wyloguj się i zaloguj ponownie.
  Jeżeli nadal otrzymujesz błąd o kodzie #20, serwer z jakiegoś powodu nie jest w stanie przetworzyć Twoich danych w czasie bitwy. Musisz poczekać aż serwer wyrzuci Cię z danej bitwy i zalogować się. (około 3-5 minut)


 9. Q: Zabiłem bossa / potwora do zadania i mi go nie zaliczyło!

 10. A: Serwer tego nie zarejestrował poprawnie. Wyloguj się i zaloguj. Jeżeli serwer nadal tego nie będzie rejestrował, zgłoś problem obsłudze technicznej.

ROZGRYWKA I LOKACJE W GRZE

 1. Q: Jak produkować jednostki i gdzie jest mój zamek?

 2. A: Jednostki produkujesz poprzez budowanie ich siedlisk w zamku. Swój pierwszy zamek znajdziesz w mieście, do którego na początku zaprowadzi Cię fabuła: jest to Obóz Partyzantów dla Przystani i Twierdza Namtaru dla Nekropolii.
  Miejsce na budowę budynków w zamku uzyskujesz poprzez ulepszanie Rady Miasta.


 3. Q: Jak usunąć zbędne jednostki?

 4. A: Najedź na ikonkę lupy przy portrecie jednostki. Wyświetlą Ci się statystyki oddziału oraz większy portret po prawej stronie ekranu. Kliknij ikonkę kosza, by ją usunąć.


 5. Q: Ile w grze będę miał zamków?

 6. A: Łącznie będziesz miał 4 zamki.


 7. Q: Czy mogę zatrzymać lub zapisać grę?

 8. A: Nie. System pauzy nie istnieje. Odnośnie zapisu gry - serwer samoistnie zapisuje Twoje postępy na bieżąco w czasie gry.


 9. Q: Do czego służą Punkty Akcji i co się stanie jak mi ich zabraknie?

 10. A: Punkty Akcji są wykorzystywane wtedy, kiedy podejmujesz walki powiązane z fabułą gry, czyli Głównymi Misjami. Brak Punktów Akcji sprawia, że nie możesz toczyć walk z przeciwnikami fabularnymi, jednak nadal możesz swobodnie walczyć z dowolnymi przeciwnikiem niezwiązanym z fabułą, np. z oddziałem pobliskich wilków albo skorpionów, jak również poruszać się po mapie przygody.


 11. Q: Czym są Misje Fabularne?

 12. A: Najprościej ujmując są to zadania, które pozwalają Ci postępować z fabułą gry i docierać do nowych lokacji. Większość Misji Fabularnych zużywa Punkty Akcji.


 13. Q: Kiedy następuje "Nowy Dzień" / Reset Punktów Akcji?

 14. A: Reset następuje o 2 w nocy każdego dnia. Odzyskujesz wszystkie zużyte Punkty Akcji i znowu możesz wykonać zadanie dzienne, które zrobiłeś poprzedniego dnia.


 15. Q: Czym różni się klasa mocy od klasy magii?

 16. A: Klasa mocy posiada dostęp do innego zestawu zdolności od klasy magii i skupia się na wzmacnianiu jednostek, posiada również 1 dodatkowe miejsce na oddział jednostek. Klasa magii skupia się na zasypywaniu przeciwników zaklęciami, dzięki czemu jest w stanie poradzić sobie z szerszą gamą przeciwników na początku gry.
  Klasa magii ma 1 miejsce mniej od klasy mocy, ale może na początku gry wykonywać 2 akcje w przeciwieństwie do klasy mocy. Zyskuje też dostęp do 3 i 4 akcji na poziomach 22 i 30.


 17. Q: Jak zacząć postać od nowa, jeśli nie mam dostępnego okna na postać?

 18. A: Musisz otworzyć ustawienia w prawym górnym rogu i nacisnąć opcję wyboru postaci. Następnie najeżdżasz na kartę postaci i w prawym dolnym rogu naciskasz ikonkę usunięcia jej. Zwolni Ci się w ten sposób jedno okno. Postać można usunąć raz na 3 dni.


 19. Q: Do czego są magazyny w mieście?

 20. A: Magazyny służą do generowania surowców oraz przyspieszania tempa pracy kopalń na mapie. Magazyny [COLOR="red"]NIE[/COLOR] służą do gromadzenia surowców z kopalń - nadal będziesz musiał odwiedzać kopalnie, by zebrać z nich surowce.
  Z racji, iż magazyny same w sobie wytwarzają surowce, z nich też będziesz musiał je zbierać.


 21. Q: Jak przekazać komuś artefakt lub surowce?

 22. A: Nie da się. Opcja handlu w grze jeszcze nie istnieje. Jedyne, co możesz zrobić to kupić komuś przedmiot lub surowce za pieczęcie w sklepie gry.


 23. Q: Co zrobić z artefaktami, których nie wykorzystam?

 24. A: Zbędne artefakty można sprzedać u dowolnego handlarza za spore ilości złota.


 25. Q: Gdzie znajdę Zestaw Shantiri?

 26. A: Cały Zestaw Shantiri znajdziesz tylko poprzez toczenie walk ze stworzeniami na terenie Szepczących Równin jak również ze skrzyń w tej prowincji. Szansa na każdy element jest losowa, więc po prostu potrzebne jest Ci szczęście. Po wykonaniu zadania zestaw zostaje przy Tobie, możesz go sprzedać lub przechować dla kolejnych postaci.


 27. Q: Jak śledzić zadanie tak, by pokazywało mi lokację celów na minimapie?

 28. A: Musisz otworzyć dziennik misji (Q), odszukać misję, którą chcesz śledzić, ustawić ją jako priorytetową (ikona oczka obok misji), wyjść z dziennika, a następnie rozwinąć misję po prawej stronie pod minimapą.


 29. Q: Do czego służą i jak zdobyć kryształy?

 30. A: Kryształy służą do ulepszania jednostek oraz zakupu zwojów z zaklęciami, barwników i zwierząt. Można je uzyskać tylko na dwa sposoby: poprzez wykonywanie misji dziennych oraz otrzymanie wozu kryształów pod koniec wyprawy. Trzecią opcją jest nabycie ich w sklepie za pieczęcie.


 31. Q: Jak zdobyć patenty budowlane?

 32. A: Patenty budowlane uzyskujesz co jakiś czas za misje fabularne. Postępuj zgodnie z fabułą i je otrzymasz. Możesz je również kupić, jeżeli jesteś Członkiem Rady w specjalnym sklepie.


 33. Q: Czy jak zburzę budynek to odzyskam zużyte surowce?

 34. A: Nie, odzyskasz jedynie zużyte patenty.


 35. Q: Do czego służą zwierzęta?

 36. A: Do niczego. Są jedynie ozdobą, która towarzyszy Twojej postaci.


 37. Q: Kim jest Członek Rady i jak mogę nim zostać?

 38. A: Członek Rady to osoba, która zajęła miejsce pośród 10 najlepszych osób w jednym z trzech rankingów: Rankingu Trudnych Walk, Rankingu Pojedynków i Rankingu Smoczego Rycerza. Co 24 godziny następuje Zebranie Rady, które przydziela tytuł Członka Rady osobom, które zajęły pierwsze 10 miejsc rankingu i odbiera je tym, którzy nie utrzymali swojej pozycji w pierwszej dziesiątce.
  Rankingi odświeżają się co 15 minut. Tytuł Członka Rady uprawnia Cię do korzystania ze specjalnego sklepu w Sokolim Gnieździe (Przystań) lub Nar-Haresh (Nekropolia), w którym można kupować patenty budowlane oraz kilka specjalnych przedmiotów.


 39. Q: Gdzie znajdę metal?

 40. A: Metal możesz pozyskać z zadań dziennych oraz znaleźć go w Szepczących Równinach oraz Ziemiach Światła. W obu tych lokacjach znajduje się również kopalnia metalu: W Zalanych Równinach (Szepczące Równiny) oraz w Plecionce (Ziemie Światła). Po zakończeniu 4 aktu uzyskasz dostęp do kopalń w Czarnolesie i Pazurach Namtaru.


 41. Q: Do czego służy Cech Budowniczych?

 42. A: Cech Budowniczych to specjalny budynek pozwalający Ci na zbudowanie siedliska ulepszonej wersji stworzenia pod warunkiem, że posiadasz nieulepszone siedlisko stworzenia. Po zbudowaniu ulepszonego siedliska będziesz mógł werbować ulepszone oraz jednostki danego rodzaju, np. Łuczników i Kuszników.


 43. Q: Jak ulepszać jednostki, które już zwerbowałem?

 44. A: Jedyny sposób na chwilę obecną to odwiedzenie Tresera Stworzeń. Treser Stworzeń to specjalny NPC z ikoną hełmu i strzały nad głową, który za złoto i kryształy ulepsza nasze jednostki. Aby do niego dotrzeć, należy udać się do Sokolego Gniazda (Przystań) lub Nar-Haresh (Nekropolia).
  W przypadku Przystani należy skierować się na północ od Portalu Prowincji (miejsca, w którym lądujesz w Sokolim Gnieździe / Nar-Haresh), by go odnaleźć, natomiast gracze Nekropolii muszą udać się w prawo, następnie schodami w dół, a po zejściu w lewo. Treser będzie stał obok Sprzedawcy Pieczęci Bohatera.


 45. Q: Jak przesuwać kamerę?

 46. A: Na terenie mapy przygody kamery nie da się jej przesuwać. W czasie bitwy musisz przytrzymać lewy przycisk myszy i poruszać myszką po mapie.


 47. Q: Kamera cały czas wraca do mojego bohatera. Jak to wyłączyć?

 48. A: Wejdź w ustawienia gry w prawym górnym rogu i wyłącz kamerę bitewną.


 49. Q: Irytuje mnie automatyczne ustawianie się jednostek w trybie obrony. Jak to wyłączyć?

 50. A: Wejdź w ustawienia gry w prawym górny rogu i włącz ręczne ustawianie. Za każdym razem, kiedy każesz jednostce przejść do obrony, pojawi Ci się możliwość obrócenia jej dowolnym kierunku.


 51. Q: Czym są wyprawy i gdzie mogę je rozpocząć?

 52. A: Wyprawy to specjalny zestaw potyczek przeciwko komputerowi podejmowanych w drużynie złożonej z maksimum 5 członków. Ilość, specyfika i trudność wypraw zależą od jej poziomu. Aby móc brał udział w wyprawach, musisz mieć co najmniej 10 poziom postaci.
  Aby zakładać wyprawy, musisz mieć dostęp do Sokolego Gniazda (Przystań) bądź Nar-Haresh (Nekropolia) i utworzyć wyprawę przy Portalu Wypraw, uprzednio zakończywszy zadanie odblokujące dla Ciebie wyprawy u Smoczego Rycerza.
  Portal ten w obu przypadkach znajduje się na Zachód od Portalu Prowincji (miejsce, w którym lądujesz po podróży do Sokolego Gniazda / Nar-Haresh), musisz iść w lewo, aż natrafisz na alejkę, a później cały czas prosto.
  NIE WYCHODŹ Z WYPRAWY! STRACISZ WTEDY CAŁĄ ARMIĘ JAKĄ PRZY SOBIE MASZ!


 53. Q: Co to są i gdzie znajdę Upiorne Monety oraz Anielskie Pióra?

 54. A: Upiorne Monety i Anielskie Pióra to specjalne przedmioty, które można wymienić na jednostki Nekropolii (Monety) i Przystani (Pióra) każdego dnia u specjalnego NPC: Wampira Antykwariusza (Monety) lub Wędrownego Rycerza (Pióra).
  Lokacje powiązane wyłącznie z daną frakcją (Czarnolas i Sokole Gniazdo dla Przystani oraz Pazury Namtaru i Nar-Haresh dla Nekropolii) posiadają jedynie NPC oferującego jednostki przeciwnej frakcji, jednakże wszelkie pozostałe (Szepczące Równiny, Ziemie Światła) mają obu NPC.
  Zarówno Upiorne Monety jak i Anielskie Pióra znajdziesz pośród różnych gruzowisk i innych obiektów przygody takich, jak chociażby stare, zniszczone wozy, sterty desek lub kamieni czy też zwłoki nieszczęsnego podróżnika.


 55. Q: Gdzie znajdę Wampira Antykwariusza i Wędrownego Rycerza w poszczególnych lokacjach?

 56. A: Wampir Antykwariusz znajduje się kolejno: na północ od Obozu Partyzantów (Czarnolas), na północ od Tresera Stworzeń (Sokole Gniazdo) na terenie Wykopalisk (Równiny) i na północny zachód od Plecionki (Ziemie Światła).
  Rycerza znajdziesz w Dolnych Moczarach obok Więzienia (Pazury Namtaru), w Laboratoriach (Nar-Haresh), Porcie Kła (Równiny) oraz w Bocianim Gnieździe (Ziemie Światła).


 57. Q: Gdzie jest Podpalacz?

 58. A: Podpalacza znajdziesz w losowym miejscu w południowym sektorze Żmijowej Jamy. Reprezentuje go Sukub. Sprawdzaj każdy zakątek, Podpalacz lubi się chować w cieniu budynków.


 59. Q: Gdzie jest Dyplomata?

 60. A: Dyplomatę Albina von Helwalda znajdziesz na południe od Katedry Bursztynowego Ciernia. Aby się tam dostać, musisz pokonać Wulkaniczne Czerwie.


 61. Q: Jak wejść do Dharmour R'Ash / Grobowca Aniołów?

 62. A: Musisz pokonać Strażnika Ciszy i wykonać następujące po nim zadania fabularne. Grobowiec znajduje się na północny zachód od Morza Piasków.


 63. Q: Gdzie jest zadanie "Zamglone Szczęście"?

 64. A: Znajduje się ono w Porcie Kła, jednakże musisz odblokować dostęp do Skrytych Piasków, by móc je rozpocząć.


 65. Q: Gdzie znaleźć zaginioną świnkę Świniopaski?

 66. A: Świnkę znajdziesz w losowym miejscu w regionie Wagi. Będzie pilnowana przez oddział demonów.


 67. Q: Jak dostać się do Skrytych Piasków?

 68. A: Musisz pokonać Strażnika Żalu i wykonać następujące po nim zadania fabularne.


 69. Q: Jak dostać się do Zalanych Równin?

 70. A: Musisz pokonać Strażnika Lamentów i wykonać następujące po nim zadania fabularne. W Porcie Kła znajdziesz przewoźnika prowadzącego do Równin. Wygląda jak bandyta Czarnych Kłów i stoi w dokach.


NIEŚCISŁOŚCI W WALCE I GRZE

 1. Q: Zaatakowałem mur lub bramę katapultą, ale nic się nie stało!

 2. A: Zarówno mury jak i brama posiadają tzw. "Martwe Pole", w którego wystrzelenie pocisku sprawi, że po prostu zmarnujesz turę katapulty. Na razie nie wiadomo, czy to zamysł twórców czy też bug. Następnym razem zwróć uwagę na to, czy przed wystrzeleniem pocisku w lewym dolnym rogu pojawi Ci się okienko ukazujące, ile obrażeń zadasz katapultą.


 3. Q: Przedmioty w moim ekwipunku mają nazwy w różnych kolorach!

 4. A: Heroes Online rozdziela przedmioty na 5 kategorii: Zwykłe (Biały kolor), Niespotykane/Mniejsze (Zielony kolor), Rzadkie (Niebieski kolor) oraz Prawdawne (Fioletowy kolor) oraz Legendarne (Złoty kolor).
  Rzadkość przedmiotu często decyduje o tym, na jakim etapie gry go spotkamy oraz jakie statystyki będzie posiadał w porównaniu do przedmiotu niższej kategorii z tego samego poziomu. 5. Q: Czasami, mając pełen ekwipunek, nie jestem w stanie podnieść przedmiotów, a czasami tak. Dlaczego?

 6. A: Niektóre przedmioty w Heroes Online mogą być zbierane w większej ilości niż 1 sztuka. Dotyczy to zwojów z zaklęciami, upiornych monet i anielskich piór. 1 "paczuszka" tych przedmiotów jest w stanie pomieścić 20 sztuk zwojów / monet / piór, zanim zajmie kolejne miejsce w ekwipunku.


 7. Q: Obok mojej siły bojowej w ekranie bohatera pojawił się wykrzyknik. O co chodzi?

 8. A: Twoja siła bojowa jest za niska w stosunku do Twojego poziomu. Aby ją zwiększyć, wyposaż się w mocniejsze oddziały lub zdobądź potężniejsze artefakty.


 9. Q: Obok mojej siły bojowej w ekranie tuż przed walką pojawił się wykrzyknik. O co chodzi?

 10. A: Przeciwnik, z którym chcesz walczyć, jest od Ciebie potężniejszy i możesz ponieść ciężkie straty lub przegrać. Wróć do niego później, jeśli nie lubisz ryzyka bądź wzmocnij swoją postać i armię.


 11. Q: W opisie przedmiotu mam podane "Wymagany bohater mocy/magii." i nie mogę go założyć. O co chodzi?

 12. A: Oznacza to, że grasz klasą postaci, która nie jest w stanie nosić danego przedmiotu. Bohaterami mocy są Rycerz dla Przystani oraz Rycerz Śmierci dla Nekropolii. Bohaterami magii są Kleryk dla Przystani i Nekromanta dla Nekropolii.


 13. Q: Po wyprawie / przejściu do prowincji zniknął mi cały oddział jednostek!

 14. A: Jeżeli miałeś 2 lub więcej oddziałów tego samego typu to najprawdopodobniej po prostu złączyły się one w jeden oddział. Inną opcją jest też sytuacja, w której oddział został przeniesiony do garnizonu jednego z Twoich miast. Jeżeli jednostki zniknęły na dobre, zgłoś to pomocy technicznej.


 15. Q: Nie wiem jak zaatakować wieżę podczas oblężenia!

 16. A: Musisz uszkodzić mury do 50% ich stanu zdrowia, Twoja katapulta i bohater będą wtedy w stanie atakować wieże. Inną opcją jest przedarcie się przez wrogą bramę (i armię) w celu zaatakowania wież jednostkami. Od ostatniej łatki mury mogą być atakowane przez jednostki i bohatera, więc jest to też swego rodzaju alternatywa.

OSIĄGNIĘCIA, CZAT I SPOŁECZNOŚĆ

 1. Q: Próbuję zdobyć osiągnięcie dotyczące wystawienia jakiegoś stworzenia w bitwie i mi go nie zalicza. Dlaczego?

 2. A: Opisy tych osiągnięć w grze nie są zbyt klarowne. Najprostszym sposobem na zaliczenie ich jest wystawienie pełnej armii tylko tego typu stworzenia do walki, np. 5x oddział Gwardzistów po 50 sztuk lub 5x oddział Blasków Chwały po 20 sztuk.


 3. Q: Ludzie na czacie wzajemnie chcą się dodawać i mówią coś o darmowym expie. O co chodzi?

 4. A: Za każdym razem, kiedy Twój znajomy uzyska poziom, możesz mu pogratulować, za co otrzymasz odrobinę doświadczenia. Doświadczenie otrzymujesz maksimum 10 razy dziennie.


 5. Q: Dostałem kod promocyjny od Ubisoftu, ale nie wiem, jak go wykorzystać!

 6. A: Aby wykorzystać kod promocyjny od Ubisoftu, wejdź do zakładki "Konto" na stronie głównej gry i wprowadź go w pole, której tam znajdziesz.


 7. Q: Nie mogę nikogo zaprosić do znajomych!

 8. A: Najprawdopodobniej Twoja lista znajomych wynosi 30 osób. Heroes Online posiada limit, przez który nie możesz mieć więcej niż 30 znajomych.


 9. Q: Literka "ą" kasuje całą treść mojego posta!

 10. A: Zapewne korzystasz z Google Chrome. Musisz wyłączyć bibliotekę pepflashplayer.dll zamieszczoną na obrazku: http://prntscr.com/41k3u9 - aby to zrobić, musisz wpisać w nowej karcie chrome://plugins, rozwinąć szczegóły, a następnie zjechać do wtyczki Adobe Flash Player. Po wyłączeniu biblioteki zresetuj Google Chrome. Wszystko powinno działać.


 11. Q: Do czego służą gildie?

 12. A: Gildie same w sobie nie spełniają żadnej roli, pozwalają jednak graczom na zbieranie się w grupy, dzięki czemu łatwiej jest zorganizować walkę fabularną czy wyprawę. Członkostwo w gildii daje Ci dostęp do jej czatu oraz przydziela Ci nazwę gildii tuż pod Twoim nickiem, jednak nie ma wpływu na rozgrywkę.


 13. Q: Jak opuścić drużynę?

 14. A: Kiedy dołączysz do drużyny, w panelu z opcjami (lewa strona ekranu) pojawią się opcje drużyny (druga ikona od góry do dołu). Kliknij na nie, by móc wyjść z drużyny.
© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty Might & Magic Heroes Online. Redakcja, kontakt